Sartoris Alapítvány
Sartoris Alumneum
Terveink

Gyermekotthon
Olyan gyermekeknek, fiatalkorúaknak, szociális árváknak szeretnénk szállást, menedéket nyújtani, akiknek az életkörülményei rosszak, illetve valaminek következtében önmagukra maradtak. Sajnos a gyermekotthonok nagy részében nem megoldható a teljes családi közösség megvalósítása. Hiszen sok helyen nincs lehetőség teljes családmodellben való élésre. Vagy az édesanya, de legtöbbször az apa hiányzik. Többek között ebben kínálna mást ez az alumneum. Olyan lakhatási lehetőséget szeretnénk biztosítani az itt élő gyermekeknek, fiataloknak, ahol egy nagy családban élhetnének.A gyermekek, fiatalok tervezett létszáma 48 fő. A nevelésben hivatásos nevelőszülők, tehát apa és anya együtt végeznék a feladatokat.

Leányanyaotthon
Ebben az épületben kaphatna helyet a leányanya-otthon is. Sajnos egyre többször kerül elő a családon belüli erőszak vidékünkön is. Ez lehetőséget nyújtana olyan leányanyák számára, akiknek az életük valamilyen okból zsákutcába jutott, további normális életre. Nem kellene félniük az állandó zaklatástól, zsarolástól, és egyéb rengeteg problémától, ami természetesen nagy mértékben hatással van, illetve lesz a gyermek életére, jövőjére. Az ide költöző anyák munkát is vállalhatnának.

Az Alumneum múltja
Célunk