Kalincsák Balázs

Kalincsák Balázsnak hívnak. Fejér megyében, Móron születtem. Általános iskolába Bakonycsernyén jártam. Egy testvérem van, Ferenc, aki Budapesten él. Iskolai tanulmányaimat Budapesten folytattam, a Budapesti Evangélikus Gimnáziumban (Fasori), ahol 1996-ban érettségiztem. Még ebben az évben felvételt nyertem az Evangélikus Hittumányi Egyetemre. Az elmúlt években gyakran vettünk részt, illetve szerveztünk gyerektáborokat, különböző helyszíneken. Több évig részt vettem egy Németországban megszervezésre kerülő ifjúsági tábor lebonyolításában. Közben nyaranta a táborok mellett Gyenesdiáson a Kapernaum Evangélikus Szeretetotthonban dolgoztam. Az egyetemi évek alatt három évig kollégiumi nevelőtanárként is dolgoztam.

Majd 2000 . szeptember 23-án kötöttünk házasságot Varga Katalinnal. Alig pár hét múlva pedig tanulmányainkat Baselban, Svájcban folytattuk két szemeszternyi ideig. 2001-ben az elméleti vizsgáinkat letettük, így befejeztük az első öt évet. Utána pedig valami egészen más kezdődött Pápán. Hatodévesként, lelkészjelöltként tanulhattunk és szolgálhattunk. Tanulhattunk a gyülekezet lelkészeitől és magától az élettől. Szolgálhattunk Istennek és embereknek.

Így szereztük meg gyakorlati vizsgáink letétele után a lelkészi diplománkat idén tavasszal. Július 7-én pedig Ittzés János püspök úr lelkésszé avatott bennünket Pápán. Így került sor a megbizatásunkra, augusztus 15-től a Nemescsó-Meszlen-Acsád-Kőszegdoroszlói Társult Evangélikus Egyházközségben.

Reméljük, hogy Isten áldása lesz majd az itt töltött időn. Áldás lesz mind a mi, mind a gyülekezet számára, hogy mindannyian még jobban megerősödjünk abban, hogy egy a célunk: Istent szolgálni és Hozzá eljutni.

Kalincsák Balázsné Varga Katalin

Kalincsák Balázs