Kapcsolódó oldalak:

0035
Egyházunk elnöksége ebben az évben is kéri gyülekezeti tagjainkat és minden - egyházunk szolgálatát támogató - adózó állampolgárt, hogy adójuk egyházak részére felajánlható 1%-át a Magyarországi Evangélikus Egyház részére ajánlják fel, melynek technikai száma: 0035

Magyarországi Evangélikus Egyház
A Magyarországi Evangélikus Egyház honlapja.

Nyugati (Dunántúli) Evangélikus Egyházkerület
A Nyugati (Dunántúli) Evangélikus Egyházkerület életéről, eseményeiről találhatunk sok hasznos információt. Az oldalon megtalálhatjuk többek között a kerület egymázmegyéinek honlapjait.

Vasi Evangélikus Egyházmegye
Egyházmegyénk híreiről, eseményeiről, valamint a megye tisztségviselőinek munkájáról, a munkaágak eseményeiről olvashat itt. A honlap bőséges teret szán az ökumenikus kapcsolatok ismeretetésének, a Lelkészi Munkaközösség munkájának bemutatására is.

MEVISZ
A Magyarországi Evangélikus Ifjúsági Szövetség

Ágostai Hitvallás
Egyházunk legfontosabb hitvallási irata a Melanchton Fülöp által megfogalmazott, Luther Márton jóváhagyásával az 1530-as augsburgi birodalmi gyűlés elé beterjesztett Ágostai Hitvallás. Az irat az interneten is olvasható.

A Nagy Káté
Luther Márton Nagykátéja 1529 tavaszán jelent meg "Német katekizmus" (Deudsch Catechismus) címen. Luther ugyanebben az évben a második átnézett kiadást kiegészítette a "Rövid biztatás gyónásra" című résszel. Az 1530. évi harmadik kiadás elé még egy Újabb előszót írt. Utoljára az 1538-as kiadást javította. A Nagy Káté elnevezés nem Luthertól származik.

Onlinehittan

Evangélikus Mezőgazdasági és Kereskedelmi Szakközépiskola, Kőszeg
Sok szeretettel ajánljuk figyelmébe a Kőszegi Evangélikus Mezőgazdasági és Kereskedelmi Szakközépsikola honlapját. Kérdéseivel forduljon az iskola tanáraihoz, igazgatójához, iskolalelkészéhez. Az iskolához természetesen kollégium is tartozik.

Evangélikus Élet
Itt olvashatja a Magyarországi Evangélikus Egyház hetilapját, on-line kiadását.

Csipetnyi Só
A Csipetnyi Só önmagát független evangélikus magazinnak határozza meg. Négy, a világ négy különböző pontján élő evangélikus készíti. Arra a legbüszkébbek, amit a lap vendégkönyvébe írt egy látogató: "Örömmel tapasztalom, hogy nem csak elméletben létezik olyan hang, amely egyszerre keresztyén és mai."

On-line névtára
A Magyarországi Evangélikus Egyház névtára.

Google-kereső
Ha valamit nem találsz, itt megkeresheted...

KIE
Keresztény Ifjúsági Egyesület