Acsádi Társegyházközség
Hírek, információk
90 éve konfirmált Eszti néni

Immár hagyományosnak is mondhatjuk, hogy megünnepeljük gyülekezetünkben, a Nemescsói Társult Evangélikus Egyházközségben a jubiláló aranykonfirmandusokat. Az idei esztendőben sem maradt el ez a szép ünnepünk, csak egy kicsit kiegészült. Hiszen az Acsádi Társegyházközségben egy különleges jubileumnak is részesei lehettünk. Barki Lajosné Domonkos Eszter (Eszti néni), aki jelenleg a Szociális Otthon lakója, és jó egészségnek örvend, 1914-ben konfirmálkodott 12 éves korában a szomszédos Meszleni Gyülekezetben. Így az idei esztendőben ünnepelhette 90. jubileumi évét. Nagy ajándék, nagy kegyelem egy ilyen alkalom. Varga Katalin lelkésznő Pál apostolnak a Timóteushoz írt második leveléből a negyedik fejezet 7-8. verseivel kérte Isten további áldását Eszti nénire: Ama nemes harcot megharcoltam, futásomat elvégeztem, a hitet megtartottam, végezetre eltétetett nekem az igazság koronája.” A Társegyházközségből Boros Sámuel a következő verssel lepte meg az ünnepeltet:

**Eszti néninek**

Emlékezzünk a múltra
90 esztendővel vissza.
Zúgtak a harangok
Ti indultatok
Az Isten áldásával,
Bíztató szavával.
Eszti néninek kívánunk jó egészséget
Sok szeretetet, békességet.
Már semmire se legyen gondja,
Kétségeit az Úr megoldja.
Imádságban teljen napja,
Az Istenben legyen bizalma.

Filmvetítés

Az ünnepi istentisztelet után