Meszleni Társegyházközség
Gyülekezettörténet

Már a reformáció magyarországi megjelenése után hamarosan alakult gyülekezet Meszlenben, a XVIII. század végén II. József türelmi rendeletének köszönhetően építhetett magának hajlékot a protestáns közösség az acsádi testvérekkel összefogásban 1786-ban. A két gyülekezet lélekszáma ekkortájt 600 fő körüli lehetett, a templom négy hónap alatt készült el. A templom faanyaga és a nagy harang a hívek lelkes adománya volt. 1841-ben toronyépítésre vállalkozott a gyülekezet. 1886-ban felújították száz éves templomukat, ekkor gazdagodott a templom felszerelése a keresztelőkúttal. A XIX-XX. század virágzó gyülekezeti életét jelzik a szép adományok: a nőegylet ajándékaként 6 ezüst gyertyatartó, kehely; illetve az Arany Könyv gazdag bejegyzései. A világháborúk viharai komoly veszteségeket okoztak a gyülekezetnek, nemcsak emberáldozatban, hanem anyagiakban is. Az I. világháborúban elvitték a kisharangot, 1926-ban öntettek helyette újat. A II. világháború utolsó éveiben a templomtornyot érte találat, amelyet aztán 1946-ban tudtak újjáépíteni. 1979 óta a gyülekezet Acsáddal és Nemescsóval társgyülekezetet alkot.

Ifjúság
Meszleni Ökumenikus Tábor
Szeretetvendégség

Templom